Zavede Nizozemsko úplný zákaz kryptoměn?

Zavede Nizozemsko úplný zákaz kryptoměn?
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Po této zprávě musíme věřit, že podobný trend nebude nabírat na obrátkách a že se toho nechytí žádná z evropských zemí. Narážím na vyjádření jednoho z nizozemských úředníků, který vyzývá k absolutnímu zákazu kryptoměn.

Úplný zákaz kryptoměn? Zatím nemožné!

Pieter Hasekamp, ředitel nizozemského úřadu pro ekonomické analýzy ministerstva hospodářství, uveřejnil úvahu, kterou nazval “Nizozemsko musí zakázat Bitcoin.”

“Nizozemsko musí bezpodmínečně zakázat těžbu, obchodování a držení Bitcoinu, protože nesplňuje žádnou ze tří funkcí legálních peněz, a je užitečný akorát tak pro zločince…”

Mohlo by vás také zajímat: ANALÝZA – Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC) stále konsolidují, ale průraz se blíží

Bohužel v Nizozemsku je situace na zcela opačném konci než například v Salvadoru, který přijal Bitcoin jako zákonné platidlo. Hasekamp uvedl široký seznam důvodů, proč je v Nizozemsku nutné urychlené prosazení zákazu těžby a jiných úkonů spojených s Bitcoinem. Podle něj by to způsobilo prudký cenový pokles.

StormGain

“Bitcoin nemá absolutně žádnou vnitřní hodnotu, jeho hodnota je na dané úrovni jen proto, že ho ostatní akceptují.”

Hasekamp samozřejmě není první, kdo vyjádřil tento názor. Jde o standardní “protikryptografický” jev,  podle kterého žádná kryptoměna nesplňuje tři základní funkce peněžní jednotky nebo uchovatele hodnoty. Mimo jiné uvedl i všem nepřejícím známé obavy o bezpečnost, rizika podvodů a to, že kryptoměny poslouží zločincům jako užitečný nástroj.

Nizozemsko podle Hasekampa zaostává za zeměmi, které v posledních letech zavedly přísná omezení kryptoměn. Regulačním orgánům se dosud nikdy nepodařilo zpřísnit podmínky. Centrální plánovací úřad v roce 2018 poukázal na rizika obchodování s kryptoměnami, ale závěrem bylo, že přísná regulace není nutná.

Greshamův zákon

Hasekamp ve své úvaze zmínil i známý Greshamův zákon. Jde o tzv. měnový princip, který říká, že nadhodnocené měny (“špatné peníze”) mají tendenci vytlačovat z trhu legálně podhodnocené měny.

“Kryptoměny vykazují všechny znaky “špatných peněz”, tedy nejasný původ, nejisté ocenění, pochybné obchodní praktiky a jiné. Vrátil se tedy Greshamův zákon? Nikoli, právě naopak. Kryptoměny se nepoužívají v běžných platebních transakcích. Špatné peníze časem zmizí z oběhu, protože je už nikdo nebude chtít.”

Nezbývá nám nic jiného než věřit a doufat, že takových zpráv bude méně, a hlavně že se v budoucnu nenaplní.

Mohlo by vás také zajímat: Inflace pomalu likviduje ekonomiku USA! Bitcoin získává publicitu zdarma

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.