[Zprávy] Cena Litecoinu pořádně roste a může růst i nadále • Bitcoin se blíží k významnému rozhodnutí – kam půjdeme potom?

Share This Post

Cena Litecoinu pořádně roste a může růst i nadále • Bitcoin se blíží k významnému rozhodnutí – kam půjdeme potom? • Initial Exchange Offering jsou skutečně ziskové, ale proč tomu tak je? • Kryptoměny už i do kostela? Vypadá to, že ano • Seznam nejdůležitějších edukačních zdrojů ve světě kryptoměn • Coinbase umožní platbu v kryptoměnách pomocí karty v dalších 6 evropských státech

Cena Litecoinu pořádně roste a může růst i nadále

Litecoin aktuálně jede „pořádně bomby.“ Od poloviny prosince 2018, kdy byla jeho hodnota pouhých 23 dolarů, Litecoin narostl již více než pětinásobně. Aktuální cena je již více než 138 dolarů a vysoký růst je nepochybně poháněn zejména vidinou blízkého halvingu této kryptoměny. Několik analytiků, i přes nejistou situace okolo Bitcoinu (a kryptoměnového trhu celkově), tvrdí, že by Litecoin mohl pokračovat v růstu i nadále. Je několik faktorů a důvodů (nejen halving), které tento názor podporují.

Pokud vás zajímá více, o jaké důvody se jedná, neváhejte a klikněte na tento link: newsbtc.com (v angličtině)

Bitcoin se blíží k významnému rozhodnutí – kam půjdeme potom?

Bitcoin již zhruba týden (přesněji týden a půl) konsoliduje v rozmezí 600 dolarů (mezi 7 500 dolarů a 8 100 dolarů). Nad hranicí 8 000 dolarů se však nachází pouze sporadicky. Stejně tak platí, že cena Bitcoinu se dlouho neohřála ani na částce 7 500 dolarů, odkud rychle vystřelila k hladině 7 850 dolarů, kolem které nyní pravidelně osciluje. Podle různých grafů se tak může formovat wedge (klín), který by mohl výrazněji promluvit do následujícího vývoje ceny.

Pokud vás zajímá daný graf, tak neváhejte a klikněte na tento link: newsbtc.com (v angličtině)

Initial Exchange Offering jsou skutečně ziskové, ale proč tomu tak je?

O úspěchu nových IEO (Initial Exchange Offering) píšeme stále častěji. Jejich situace po právu vzbuzuje velkou pozornost, protože jejich vzestup je tak rychlý a neočekávaný, jako byl vzestup ICO (třeba doufat, že se znovu nezopakuje tato situace). IEO má oproti ICO hned několik výhod. Fungují zejména jako skvělý způsob na výběr potřebných financí pro začínající burzy či projekty a rovněž nabízejí svým investorům obrovské zisky. Nevýhodou však je, že například v Americe jsou stále nelegální, a proto do nich nemohou investoři svobodně investovat.

Více o IEO a o jejich úspěchu se dozvíte na tomto linku: coindesk.com (v angličtině)

Kryptoměny už i do kostela? Vypadá to, že ano

Opravdu pokrokový přístup ke kryptoměnám zaujala jedna katolická organizace v Americe. Aby přilákala více mileniálů, rozhodla se propojit „analogický svět s tím digitálním.“ Cathio má být novou platformou, která má uživatelům umožnit finance darovat, nebo v rámci dané platformy zasílat. Pomoci by měla hlavně s transparentností financí a dotací v rámci dané katolické organizace. Pomáhat s tímto úkolem by jim měl Rick Santorum. Rick je bývalý Senátor Spojených států amerických. Mediálního rozruchu se tak aplikaci Cathio dostává už nyní víc než dost. Otázkou však zůstává, zda se podaří naplnit očekávání, která do této platformy vkládají nejen věřící dané katolické organizaci, ale i samotný Rick Santorum

Více o tomto zajímavém počinu si můžete přečíst na následujícím odkazu: dailyhodl.com (v angličtině)

Seznam nejdůležitějších edukačních zdrojů ve světě kryptoměn

Lidí, které se vyplatí sledovat, je určitě obrovské množství. Nedávno například Jameson Loop (CEO společnosti CasaHODL) aktualizoval zdroje o úplných základech. Na jeho twitteru se nachází link, který vás provede těmi nejpodstatnějšími a nejužitečnějšími informacemi, se kterými byste měli začít. Dále je určitě velmi podstatné sledovat například GitHub. Povinností by mělo být i přečtení Bitcoin whitepaper (povinně a všichni!). Sledování Andrease Antonopoulose (asi nejznámějšího bitcoinového experta a propagátora) by mělo být rovněž samozřejmostí. Pokud vás však baví zejména čtení knih, tak určitě doporučujeme se podívat na The Bitcoin Standard: The Decentralized Alternative to Central Banking od Saifedeana Ammouse. Tento profesor ekonomie rozebírá podstatu kryptoměn a jejich přínos pro svět.

Více opravdu zajímavých zdrojů si můžete dohledat zde: newsbtc.com (v angličtině)

Coinbase umožní platbu v kryptoměnách pomocí karty v dalších 6 evropských státech

Španělsko, Francie, Itálie, Irsko, Německo a Nizozemsko. Tak přesně v těchto státech budou moci jejich obyvatelé platit pomocí kryptoměn a Coinbase karty na všech terminálech, které akceptují platby Visa. Těchto 6 zemí se tedy přidává k Velké Británii, kde tato možnost byla zpřístupněna jako první (v rámci Evropy) již v dubnu tohoto roku. Mezi kryptoměny, které budou moci zákazníci burzy Coinbase utrácet, patří Bitcoin, Ethereum nebo Litecoin. Prvních 1000 karet bylo rozdáno zdarma a poptávka po nich byla obrovská.

Více o této novince si můžete přečíst na tomto linku: coindesk.com (v angličtině)

Co číst dále?

[Seriál] Které blockchainové společnosti nejvíce ovlivní decentralizaci kryptoměn? – 2. díl

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

Related Posts

Zakladatel Binance by měl být uvězněn na 36 měsíců, tvrdí američtí žalobci

Zatímco se úřady Spojených států chystají 30. dubna udělit...

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...