Analýza BTC – tržní cena je na rezistenci, dokáže ji překonat?

Zdroj: Shutterstock.com/TeeStocker
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC se sice stále nachází v křižovatkové struktuře, ale překonává MA21 a dosahuje vyšší hodnoty než předešlé krátkodobé lokální maximum. Toto chování není typické pro křižovatkovou strukturu během korekce. Je tedy možné, že krátkodobě půjde cena do rostoucího trendu. Kde se nachází rezistence?

Bitcoin po překonání posledního maxima a MA21 bojuje na rezistenci křižovatkové struktury na hladině 47 000 $. Pokud se ceně podaří jít nad tuto rezistenci, tak dalším targetem bude 48 700 $. Lokální minimum na TARGETu 44 000 $ bylo klíčovým bodem, kde se rozhodovalo, zda cena bude pokračovat v korekci nebo ne. Nakonec jsme tuto hladinu otestovali, což představuje 38,2% retracementu předešlého rostoucího trendu.

Analýza, Analýza BTC – tržní cena je na rezistenci, dokáže ji překonat?, TRADING11
Zdroj: TradingView

Začátečník? Nevadí! V naší VIP skupině se kromě prvního nákupu kryptoměn naučíš ziskově obchodovat na burze a staneš se profesionálním obchodníkem. Čeká tě více než 15 kurzů a 200 hodin vzdělávání. Navíc v rámci členství získáš kompletní přístup k 50 analýzám a všem našim otevřeným obchodům. To vše jen od 40 EUR na měsíc. >>> Objednat VIP členství <<<

Přečti si také: LUNA narostla už o 750 %! Co stojí za tímto raketovým trendem?

BTC je stále v křižovatce

Pozor však na objemy. Ty totiž stále zůstávají malé a také případný rostoucí trend pravděpodobně nevytvoří vyšší lokální maximum jak před korekcí. To, že cena nepřekonala na tržní hodnotě rezistenci může znamenat, že křižovatková struktura definitivně ještě nebyla ukončena.

StormGain

Z dlouhodobého hlediska i kdyby cena spadla do dalšího korekčního legu, tak zóna 42 000 $ až 41 000 $ je velmi silným supportem. Naopak, pokud cena půjde nahoru může se vytvořit křižovatková struktura, z níž se cena v budoucnu může odrazit směrem nahoru.

Může tě zajímat: Přijímání BTC v Salvadoru – kupí se technické problémy s peněženkou

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.