Analýza S&P 500 – Pozitivní reakce trhu na FIBBO 0.236, obchodní válka zase graduje

Share This Post

Jsou to již více než dva týdny od poslední analýze na jeden z největších indexů S&P 500 a je už tedy na čase se tomu podívat na zoubek. Pokud alespoň trochu sledujete zprávy, tak vám určitě neuniklo, jak nám obchodní válka mezi Čínou a USA zase graduje. Pomalu ale jistě se k tomuto přidává i EU a jsem dost zvědavý, jak tohle vše dopadne. Osobně moc nevěřím tomu, že se USA a EU s Čínou nějak dohodnou. Nikdo to otevřeně zatím nepřiznal a mluví se o jakýchsi snahách o konečné domluvě, ale ve skutečnosti se s Čínou nikdo dohodnout nechce. Proč taky? Je to stále silnější konkurence, která roste takovým způsobem, o kterém se západním zemím může jenom zdát. To je zatím pro úvod vše a teď už graf samotný.

Aktuální situace na 1D TF indexu S&P 500

analýza S&P 500

Zastávka na FIBBO 0.236

Během psaní minulé analýzy se kurz neúprosně blížil k supportu 2 800 bodů, kde je zároveň i jedna z Fibonacciho hodnot 0.236. Trh zde zareagoval pozitivně a vydal se následovně k rezistenci HIGH SUPPLY, co začíná na 2 900 bodech. U rezistence došlo k odrazu, takže jsme byli svědky retestu této hladiny a kurz poté pokračoval v sestupu k supportu, od kterého se předtím odrazil. Nyní se zde trh i nachází a konsoliduje.

Vzhledem k tomu, že došlo i k pullbacku k rezistenci, která nedokázala zapracovat jako support, tak si myslím, že směr je teď již celkem přesvědčivě nastaven. Osobně moc neočekávám, že by trh šel nahoru. Spíš to vidím na další propady, protože trh nevyužil předešlou příležitost, kterou měl.

A jak jsem zmiňoval v minulé analýze, tak na grafu máme trojitý vrchol, což je hezký základ pro pořádný downtrend. V podstatě tu stále šance na UP sice je, ale když se podíváte na graf pozorně, tak lze vidět, že trh se přes tu hladinu na 2 900 bodech buď není schopen vůbec dostat, nebo udržet nad.

Supporty jsou tedy všechny Fibonacciho hladiny spolu se supporty na 2 718 bodech, 2 600 bodech a 2 450 bodech. Všimněte si, že Fibonacciho hladiny jsou víceméně v hladinách, kde jsou viditelné kurzové S/R hladiny. Tudíž při cestě dolů je překážek víc než dost.

Indikátory

Po tom větším propadu došlo na indikátoru RSI k odrazu na hodnotě 31, což je stále nad přeprodanou oblastí. Pokud máme mít ale uptrend, tak je třeba, aby se hodnoty RSI při propadech odrazily na hodnotách mezi 45 – 40. Na OBV pořád platí support, který je zaznačený. Na MACD stále panuje negativní setrvačnost a co se týče Stochastic RSI, tak je momentum sice pozitivní, ale viditelně slábne.

Komentář

No a když se vrátíme k tématu obchodních válek, tak si určitě všimněte toho, jak se v tomhle ohledu EU přidává k USA. Kauza Huawei je snad každému známá a určitě jste i v souvislosti s tím postřehli, že nové smartphony Huawei nebudou mít plnou podporu od operačního systému Android.

Asi není třeba říkat, že telefon bez nových aktualizací OS je prostě k ničemu a může to Huawei velmi tvrdě poškodit. Když se ale ještě vrátím k EU, tak mě zaujala taková „nenápadná“ zpráva na ČT o tom, jak Čína při výrobě svých výrobků emituje těžké freony, které jsou mezinárodními dohodami zakázané.

Tohle je také součást obchodní války, protože je to důvod k tomu, abychom začali zavádět cla na výrobky, které se v Číně vyrábí. Je důležité říci, že tato skutečnost není nic nového a bylo to celé roky takové veřejné tajemství. To, že se v Číně používají stále těžké freony, nebo i zakázané pesticidy, kterými kropí zemědělské plodiny, se zkrátka dlouhodobě ví a až do teď to nikoho moc nezajímalo. Najednou to ale do nás hustí ze všech stran.

Není to nic náhodného, protože dokud Čína byla slabá, ale dobrá pro západní investice a kšefty, ze kterých plynuly velké zisky, tak to nevadilo. Nyní je snaha to veřejné mínění obrátit vzhůru nohama, aby lidé potom tolik neprotestovali, když bude vše vlivem obchodní války dražší.

Závěr

Akciové trhy ve Spojených státech jsou ve velmi nejasné situaci. Na konci minulého roku to vypadlo na armageddon, protože propady byly fakt mohutné a vytvořilo se nové dno. Tento rok to zase začalo vypadat, že se z toho ty trhy nějak zmátořily a že bude pokračovat uptrend. To ale bylo zase zamítnuto a teď se prostě neví, co a jak. Máme nižší low, ale udělalo se taky nové ATH. Což je dost matoucí věc. Když se ale podíváme na mezinárodní situaci, která má na globální ekonomiku největší vliv, tak to moc pozitivně nevypadá.

Co číst dále?

Analýza měnového páru CZK/EUR – Průraz z trojúhelníku a začátek negativní setrvačnosti


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

Related Posts

Zakladatel Binance by měl být uvězněn na 36 měsíců, tvrdí američtí žalobci

Zatímco se úřady Spojených států chystají 30. dubna udělit...

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...