Banka JP Morgan je bullish! Očekává dlouhodobý Bitcoin bullrun

0
Banka JP Morgan je bullish! Očekává dlouhodobý Bitcoin bullrun

Jedna z největších amerických bank se změnila z hatera na milovníka kryptoměny Bitcoin. Považuje ho za velkou konkurenci pro zlato.

Šéf americké banky JP Morgan je poslední dva roky víceméně ticho, ale v minulosti se nejednou negativně vyjádřil o Bitcoinu. Tvrdil, že jde o podvod, bublinu a že jeho cena půjde na nulu.

Nyní je rok 2020. Bitcoin se aktuálně obchoduje za více než 13 000 $ a dnes už je jasné, že predikce Jamieho Dimona se nikdy nenaplní. Vědí to i analytici JP Morgan, kteří Bitcoin označili za konkurenci zlata a jmenovali tři důvody, proč jeho hodnota poroste.

Jamie se musí cítit jako hlupák, protože v jednom z jeho památných výroků prohlásil, že vyhodí každého zaměstnance banky, který vlastní kryptoměny.

JP Morgan očekává růst Bitcoinu v příštích letech

Uživatel Kruger na svém Twitteru upozornil na studii JP Morgan, v níž banka označuje Bitcoin za konkurenci zlata.

Tato zpráva přichází krátce po oznámení PayPalu, který nově svým zákazníkům umožňuje nakupovat a prodávat kryptoměny.

Hlavním důvodem, proč JP Morgan očekává růst Bitcoinu, je jeho soupeření se zlatem. Ve zprávě, kterou získal Business Insider, se píše:

„Potenciál dlouhodobého růstu Bitcoinu je značný, pokud bude intenzivněji konkurovat zlatu jako „alternativní“ investici, jíž věříme, protože generace mileniálů se stává stále důležitější součástí univerza investorů.“

Analytici také upozornili na velký rozdíl v kapitalizaci zlata a Bitcoinu. Odhaduje se, že všechno zlato na světě má hodnotu cca 2600 miliard dolarů. Kapitalizace Bitcoinu je více než 10x menší na současných cca $240 miliardách.

Čtěte také: Bude BTC pokračovat v růstu? TOP 3 klíčové cenové úrovně

Tři velké důvody, proč hodnota Bitcoinu poroste – podle JP Morgan

Ve zprávě od JP organ se píše o třech hlavních důvodech, proč se očekává dlouhodobý růst BTC:

  • Bitcoin je 10x menší než zlato.
  • Kryptoměny mají reálné využití ve světě.
  • Bitcoin přitahuje generaci mileniálů.

Po oznámení podpory ze strany PayPalu a výrazném růstu zájmu ze strany institucí se v tomto roce stal z Bitcoinu skvělý bezpečný přístav. Během druhé vlny pandemie je na rozdíl od akcií či zlata na svém (letošním) maximu a vykazuje silný bullish trend.

Porovnání Bitcoinu se zlatem a akciemi: 

Bitcoin je král! Akcie a zlato padají a BTC na novém maximu

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na