Bitcoin překročil 57 500 $ – Překoná tento týden i šedesát tisíc?

Bitcoin překročil 57 500 $ - Překoná tento týden i šedesát tisíc?

Bitcoin má za sebou jeden z nejlepších týdnů v historii. Na grafu se nám rýsuje třetí vysoká zelená weekly svíčka a její vrchol je stále neznámý. Po překonání $50 000 na trhu s kryptoměnami vybuchla bomba a všechno letí vzhůru na čele s Bitcoinem, který se dokonce blíží k šedesátitisícové hladině. Aktuální ATH je na ceně 57 557 USD.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Bitcoin tedy po cca 10denní konsolidaci kolem $50 000 definitivně pokračuje směrem nahoru. Napětí na trhu s kryptoměnami by se dalo krájet. Důvod aktuálního růstu je stále stejný. Institucionální investoři ve velkém nakupují Bitcoiny a retailoví investoři (jinými slovy hromada nováčků) se hlava nehlava řítí do trhu a nakupují přes burzy.

Jaké ceny Bitcoin dosáhne, než přijde korekce?

Dokud vydrží tento nákupní tlak, o nějakých korekcích se nám může akorát snít. Přibližnou hodnotu nějakého dlouhodobějšího maxima však můžeme alespoň odhadnout. Použijeme na to historická data.

Z minulosti víme, že i během toho největšího růstu Bitcoin zaznamenal sérii propadů (korekcí). Vždy stoupl o několik desítek, až stovek procent, kde trh dosáhl rovnovážného stavu a nějakou dobu si nákupčí a prodejci vyměňovali mince. Až se trh nasytil a kupci převážili nad prodávajícími, cena začala opět růst.

Aktuální stav Bitcoinového rallye od října 2020
Aktuální stav Bitcoinového rallye od října 2020

Za poslední měsíce jsme takový rovnovážný stav našli hned několikrát, a to na hladinách 17-20 000 $, 30-40 000 $ a 45-52 000 $. Na těchto hladinách Bitcoin vždy nějakou dobu konsolidoval, než se vydal výše.

Může vás zajímat: Cirkulující nabídka BTC se snižuje – Vlastnit Bitcoin je stále vzácnější!

Co nám prozrazuje aktuální parabola?

Aktuální parabolický růst začal na ceně 10 000 $. Bitcoin první větší korekci zaznamenal po dosažení nového historického maxima a z ceny 20 000 $ klesl na 16 600 $. Následně v lednu pokračoval na 42 000 $ a pak přišla ta “pravá” korekce, během níž Bitcoin klesl o téměř třicet procent až na 30 000 $.

Pokud by se takový minicyklus opět zopakoval, tak první menší propad a 2-3týdenní konsolidace nastane po dosažení hladiny 60-65 tisíc dolarů. Bitcoin pak může pokračovat až k okrouhlé ceně 100 000 $, odkud padne o 30-40%.

Po proražení padesátitisícové cenovky a dosažení bilionové kapitalizace nyní mnoho investorů a obchodníků po očku sleduje stotisícovou hladinu. A jakou cenu sledujete vy?

Mohlo by vás také zajímat:

Microstrategy plánuje rekordní nákup Bitcoinů! Zadluží se o $900 milionů