Je Ripple budoucnost digitálních plateb?

Share This Post

Ripple je již hodně dlouhou dobu ticho. A zatímco jejich token XRP pomalu padá z předních míst na coinmarketcapu, říká se, že samotná firma začala seriózně spolupracovat s vládami. Cílem je zajistit kompatibilitu s digitálními platebními sítěmi budoucnosti a pomoci bankám přehoupnout se konečně do 21. století.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Ripple jako bankovní platební síť budoucnosti

Okamžité platby by měly být v internetovém věku samozřejmostí, našim bankám však stále trvá den, než zpracují transakci. Je to smutné. Ripple se to už roky snaží změnit a svou transakční síť vybudovala na technologii blockchain. Přizpůsobila ji přitom potřebám finančních institucí.

Strategie s XRP tokenem se dlouhodobě vyplácí

A je nutno dodat, že se i celkem daří protlačovat své platební metody v bankovním sektoru. Rozhodně víc než většina fintechových firem. Ripple za to vděčí bezedné pokladně plné peněz známé jako XRP. Tento nativní token Ripple sítě nemá prakticky žádné využití, ale v roce 2017 si díky více než 60 000% růstu hodnoty získal velkou skupinu fanoušků. To firmě umožňuje každý měsíc vybírat z XRP desítky milionů dolarů, které využívají na vývoj nových technologií a marketing. Tento přístup je extrémně úspěšný.

O tom, že Ripple ve své snaze uspěje, je přesvědčena i skupina investorů známá na Twitteru jako CryptoWhale. Ve svých tweetech nedávno pochválila společnost Ripple za snahu protlačovat regulace kryptoměn. Až se k tomu vlády odhodlají, XRP podle nich zůstane jako jediná smysluplná a funkční kryptoměna. No, zajímavý názor. Těžko říct, co tímto příspěvkem sledují.

Jak to vidíme my? Přečtěte si naši nejnovější analýzu tokenu XRP.

Závěr

Ripple je díky několikaletému úsilí, kvalitní technologii, velkému vlivu v bankovním a politickém sektoru a hlavně neustálému přílivu peněz skvělým kandidátem na transakční systém budoucnosti. Bude to však mít těžké. Konkurence roste jako houby po dešti. I banky už dokonce začínají experimentovat s blockchainem, fintechová konkurence má také velké úspěchy, snaží se i společnost MasterCard.

A nezapomínejme na DeFi či klasické kryptoměny, které na rozdíl od Ripple nepotřebují partnery z bankovního sektoru či z vlády. Fungují na decentralizované bázi a v současnosti reprezentují nejsvobodnější způsob posílání kapitálu po internetu.

DeFi je zpět na devíti miliardách! A nejúspěšnější projekt včera spustil svůj vlastní token. Tuto příležitost si nenechte ujít!

DeFi po propadu zpět na 9 miliardách! Uniswap token vstupuje na burzy

Related Posts

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...