Zvažujete nákup kryptoměn? Poradíme vám, jak mít svůj vlastní plán

Share This Post

V tomto článku si připomeneme některé zásady a postupy při tvorbě dlouhodobé strategie nákupu a držení kryptoměn. Než nakoupíte kryptoměny k dlouhodobému držení (HODL), měli byste mít jasný plán. Hodlovat znamená držet a přikupovat, když je trh v krizi a všichni ostatní kolem panikaří. Máte na to nervy? Výborně! V tom případě je tento článek právě pro vás.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Co jsou kryptoměny

Než začnete investovat do kryptoměn, musíte vědět, o co jde. Investor by nikdy neměl dávat své peníze do něčeho, čemu vůbec nerozumí a nic o tom neví. Na tuto chybu upozorňují mnozí finanční poradci, ale přesto ji mnoho začátečníků, ale i pokročilých investorů, někdy dělá. Pokud vaše investice není nijak závratná, možná namítnete, že na to nemáte čas a není nutné znát všechny podrobnosti.

V takovém případě ale doporučuji raději neinvestovat, dokud si na to čas neuděláte. Není třeba vědět nazpaměť vše o daném projektu, týmu, komunitě atd. Možná by ale stačilo několik dní jen tak pátrat a dát tomu dostatek času. Pak zvážit pro a proti, porovnat to s jinými příležitostmi a až potom investovat.

Začněte s tím, že si uděláte dobrou představu o tom, co jsou to kryptoměny, jakou roli by v budoucnu mohly mít a zda má význam do nich investovat své peníze. Teprve potom má cenu hledat a porovnávat konkrétní coiny a tokeny. Na toto téma najdete na Trading11.com mnoho článků.

EU plánuje v příštích letech kompletně zregulovat kryptoměny. Regulace se blíží, náš expert se na tuto problematiku vyjádřil, co od nich očekává: EXPERT blog – Zničí regulace EU kryptoměny, nebo jim pomohou? Toto můžeme očekávat

Riziko

Další velmi důležitou zásadou při nákupu kryptoměn je důkladné seznámení s riziky. Těch je na tomto mladém trhu mnoho a nejsou vůbec zanedbatelné. Jako hodler riskujete, že přijdete úplně o všechno, když vaše kryptoměna skončí. I k takovým případům tu dochází a nejsou ojedinělé. Nakoupit neznámou, malou kryptoměnu a čekat, až udělá stonásobek, proto nemusí být příliš dobrý nápad.

Dále tu máme samozřejmě různé kybernetické hrozby. Je třeba se dobře zorientovat a naučit se dodržovat bezpečnostní zásady. Zde najdete článek o bezpečnosti včetně odkazů na doplňující články ohledně tohoto velmi důležitého tématu.

Mohlo by vás zajímat: NÁVOD – Nakupujte kryptoměny kartou BEZ POPLATKŮ!

Plán

A konečně, nyní se dostáváme k samotnému plánu. K tomu lze přistoupit různými způsoby. Můžete si například jednoduše položit několik zásadních otázek. Sepište si je na papír a pak si dopřejte dostatek času na jejich zodpovězení. Když budete mít na každou z nich jasnou odpověď, můžete si vytvořit svůj vlastní plán, kterého se následně budete držet po celou dobu, na kterou je investice plánována (investiční horizont).

Chcete kromě HODLování i obchodovat? V tom případě rozhodně využijte naši BLACK Friday akci. Přístup do VIP skupiny nyní můžete získat se slevou až 75%.

>>> Podívejte se na slevy <<<

Ve VIP skupině pravidelně analyzujeme Bitcoin a 3-10-15 nejzajímavějších altcoinů. Naším členům také dáváme tipy na obchodování. Jednu analýzu jsme pro vás zveřejnili ZDARMA:

Analýza BTC, ADA, TRX, XTZ, VET – trh stále nie je prehriaty

Otázky:

  1. Víte, do čeho se chystáte vložit peníze?
  2. Znáte všechna rizika, jste ochotni je akceptovat a naučili jste se, jak dodržovat bezpečnostní zásady?
  3. Kolik peněz a z jakých zdrojů máte pro tuto investici (pokud chcete spekulaci) k dispozici? A budete investovat měsíční částku z výplaty, nebo jednorázově?
  4. Jak dlouho vám tyto peníze nebudou chybět, kolik tomu dáváte času (zde doporučuji akceptovat min. 5-10 let)?
  5. Do kterých kryptoměn vložíte své peníze?
  6. Jaký je váš cíl (% částka)?

Více si o tomto tématu můžete přečíst v našem seriálu o plánování nákupu kryptoměn k hodlování. Jednotlivé díly naleznete zde:

(1. díl) – Riziko
(2. díl) – Kapitál
(3. díl) – Portfolio
(4. díl) – Je vhodný čas pro vstup?
(5. díl) – Cíl investice
(6. díl) – Vyhodnocení
(7. díl) – Evidence a daň

Závěr

Když si na tyto otázky důkladně odpovíte, můžete si z odpovědí a vlastních cílů vytvořit vlastní dlouhodobý plán (strategii). Tohoto plánu byste se následně měli držet. Případný aktivní přístup a snahu o zhodnocování portfolia raději zpočátku nepoužívejte. Zejména se vyvarujte unáhleným rozhodnutím a změnám na základě momentální situace na trhu.

Určitě se vyplatí si každou případnou změnu plánu velmi dobře promyslet, případně si stanovit několikadenní ochrannou lhůtu. Když budete chtít změnit dlouhodobý plán, vždy si nechte své rozhodnutí např. 3 dny uležet. Teprve potom jednejte, pokud stále trváte na změně.

Mohlo by vás také zajímat:

Bitcoin 20x znásobí svou hodnotu! Tvrdí insider ze světa zlata

Related Posts

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...