Grayscale definitivně prodává všechny XRP! Jak to zamává s cenou?

Grayscale definitivně prodává všechny XRP! Jak to zamává s cenou?

Grayscale ruší svůj XRP Trust a bude distribuovat hotovost investorům po likvidaci všech XRP, které Trust vlastní. Správce institucionálního kryptofondu společnost Grayscale Investments začala rozpouštět svůj trust XRP v reakci na soudní spor Komise pro bezpečnost a výměnu z prosince 2020.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Podle sdělení zveřejněného ve středu se společnost Grayscale rozhodla rozpustit trust v reakci na hromadné vyřazení XRP z hlavních burz po podání stížnosti SEC:

“Pro americké investory včetně Trustu bude pravděpodobně stále obtížnější převádět XRP na americké dolary.”

Čtěte také: Toto je šest nejbohatších krypto miliardářů – Jak přišli ke svému majetku?

Všechny podíly XRP v držení trustu již byly zlikvidovány a společnost Grayscale zamýšlí rozdělit čistou hotovost akcionářům XRP Trust po odečtení výdajů. Trust bude ukončen po rozdělení uvedené hotovosti.

XRP se obracejí zády i další

Lednová zpráva o regulaci kryptoměn zveřejněná britským ministerstvem financí klasifikovala XRP jako “neregulovaný token” spolu s předními digitálními aktivy Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH), přičemž ministerstvo financí neregulované tokeny nevymezilo ani jako tokeny elektronických peněz, ani bezpečnostní tokeny.

Čtěte více: V Británii už mají regulace kryptoměn! Toto jsou jejich největší nedostatky

Zpráva popisuje XRP především jako “výměnný token” – token, který se primárně používá jako prostředek výměny. Ve středu japonská agentura pro finanční služby pro The Block uvedla, že klasifikuje XRP jako kryptoměnu, ne jako ceninu.

XRP / USD
XRP / USD

XRP se momentálně obchoduje za 0,30 $, nicméně nedokázal překonat rezistenci na hodnotě 0,375 $. Zatím je tak rostoucí trend pouze mírný. Podpora je na hladině 0,27 $.

Mohlo by vás také zajímat:

3 důvody, proč je Ethereum v roce 2021 TOP investice