Podle nejnovější studie společnosti Grayscale je Dogecoin nejznámějším altcoinem

Dogecoin je nejznámější altcoin
Dogecoin je nejznámější altcoin. Zdroj: Shutterstock, Orpheus FX

Nejnovější studie společnosti Grayscale ukazují, že Dogecoin zná v USA více lidí než druhou největší kryptoměnu Ethereum.

Najznámejší altcoin je Dogecoin

Zpráva společnosti Grayscale zkoumá perspektivu jednotlivých projektů prostřednictvím postoje investorů. Podle těchto faktorů je Dogecoin nejpopulárnějším altcoinem, který dokáže porazit i Ethereum. Ze všech kryptoměn však vede Bitcoin, o kterém vědělo až 99 % respondentů.

Až 44 % hodlerů Bitcoinu odhalilo, že jejich portfolio obsahuje také DOGE, nikoli Ethereum. Zpráva uvedla tyto výsledky jako překvapivé, zejména z toho důvodu, že ETH je potřebný pro jakékoli transakce v blockchainu Etherea včetně stablecoinů, jako jsou USDC či USDT.

Popularita Dogecoinu v USA je tedy podle této studie stále na vysoké úrovni. Tržní kapitalizace se aktuálně pohybuje na úrovni 21 miliard dolarů.

Přečti si také: Shiba Inu se připravuje na spuštění své první multiplatformové hry

Burza Binance je aktuálně největší a pravděpodobně i nejlepší kryptoměnová burza. Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti vytvořit si účet přes náš link. Získáš tak doživotní slevu na jakýkoli obchod, který otevřeš na této burze.

Další výsledky studie

Zpráva poukázala i na zvýšený obecný zájem o kryptoměny v zemi. Až 26 % respondentů vlastní Bitcoin. Tento ukazatel se ve srovnání s loňským rokem navýšil o 3 %.

Až 77 % investorů uvedlo, že by investovali do kryptoměn v případě existence ETF Bitcoin. V říjnu letošního roku byl v zemi spuštěn první Bitcoin Futures ETF, který však není pro bitcoinovou komunitu až tak zajímavý. Investoři upřednostňují ETF, který bude založen na spotovém obchodování.

Mohlo by tě zajímat:

Bitcoin hashrate je na úplném maximu – čínský ban neohrozil stabilitu největší kryptoměny

Analytik z Bloombergu věří, že Bitcoin dosáhne 100 000 dolarů – Bull market je aktuálně „pozastaven“

Milovníci fotbalu utratili přinejmenším 350 milionů dolarů za tzv. „fan tokeny“ – přichází nový trend?

MMF chce co nejdříve regulovat kryptoměny – vyžaduje naléhavou potřebu mezinárodní spolupráce!


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.