18.06.18 Technická analýza – Denný update vývoja altcoinov

Share This Post

Včerajší deň bol v celku pokojný, ak beriem do úvahy, že bola nedeľa a tie zvyknú byť na kryptotrhu poriadne kruté. Dnešný deň už tak kľudný nie je a opäť dochádza k väčšiemu poklesu a lámaniu posledných silných supportov. Mnoho z altcoinov bude v najbližších dňoch hľadať aspoň nejakú podporu vo vzduchoprázdne v ktorom sa ocitli. Podarí sa im to alebo sa zosypú ako domček za kariet? To ukáže až čas.

ADA/BTC

ADABTC

Tak dnes je už aj vďaka Bitcoinu viac menej jasné, že trh formáciu Morning Star z denného grafu neakceptoval. Trh prelomil support 2476 Satoshi a ešte v priebehu dneška cena pravdepodobne klesne k 2400 Satoshi.

Analýza ADA/BTC

IOTA/BTC

IOTABTC

IOTA sa zastavila na jednom z najsilnejších supportov na tomto grafe. Hodnota 18 000 Satoshi už neraz poslúžila ako silná opora padajúcemu trhu. Bude tak tomu aj tento raz? Na šesťhodinovom grafe už došlo k prelomeniu Downtrend Line a to je dobrým znamením. Síce trh je stále bez objemov, ale už prichádzajú aspoň nejaké indície, že Downtrend stráca na razancii.

Analýza IOTA/BTC

XLM/BTC

XLMBTC

Stellar aj napriek platnej formácii stále klesá. V raste mu bráni Downtrend Line (biela). Bude celkom zaujímavé sledovať, čo skôr povolí. Či support 3434 Satoshi, ktorý iba za posledný mesiac odolal tlaku trhu už trikrát alebo lokálna trendová čiara. Bude to boj, no sily sú v týchto chvíľach vyrovnané.

Analýza XLM/BTC

TRX/BTC

TRXBTC

TRON zamrzol. Od prelomenia trendovej čiary sa jeho cena prakticky nehýbe. Najväčší pohyb za posledné tri dni bol 10 Satoshi a to vraví asi samo za seba. V týchto chvíľach tu nie je čo analyzovať. Platí to čo včera aj predvčerom, čiže postup k Uptrend Line (zelená) a je jedno či to bude postupom do strany alebo jednou kolmou sviecou.

Analýza TRX/BTC

ZIL/BTC

ZILBTC

Zilliqe sa zobchodovaním formácie Hammer podarilo prelomiť trendovú čiaru (oranžová) a zastaviť tak silný výpredaj z pred dvoch týždňov. V oblasti  12050 sa nachádza lokálny support a práve tu by mohlo dôjsť k potencionálnemu otočeniu trhu. No na to si budeme musieť ešte nejaký ten deň počkať.

Analýza ZIL/BTC

BNB/BTC

 

Na Binance Coin sme včera urobili podrobnú analýzu. Nájdete ju na tomto odkaze.

LTC/USD

LTCUSD

Nádej v podobe vytvorenia formácie 1-2-3 Bottom po včerajšku zhasla ako plamienok sviečky vo vetre. Ak sa Litcoin nedokáže udržať ani nad posledným LOW, čiže 89$, čaká ho pokles k 50$. Týmto vás nechcem strašiť, to je jednoducho krutá realita.

Analýza LTC/USD

NEO/USD

NEOUSD

NEO nakoniec prelomilo aj support 38$. Čo nás bude teraz čakať? Ťažko povedať. Cena je na hodnotách z polovice decembra minulého roka a je to už iba takmer 1/5 z ATH, kde sme boli iba pred necelým polrokom. Neviem si teraz rýchlo spomenúť na altcoin, ktorý by zaznamenal tak masívny prepad ako „čínske Ethereum“. Ďalšie supportne pásmo sa nachádza na úrovni 32-25$

EOS/USD

EOSUSD

Ďalší ambiciózny čínsky projekt potácajúci sa na hrane. Udrží sa nad psychologickou hranicou 10$? Už týždeň jeho cena konsoliduje vo vlajke, no ak padne pod desať dolárov bude viac-menej jasné, že klesneme ešte hlbšie.

Analýza EOS/USD

XRP/USD

XRPUSD

Ripple podobne ako Bitcoin a Ethereum opúšťa formáciu trojuholník. A ako inak, keď nie cez support a samozrejme absolútne bez objemov. V prípade týchto troch kryptomien mám pocit, že sú ťahané ku dnu iba silou gravitácie. Každý deň sa objavujú nové a dobré fundamenty, no trh akoby o ne ani nejavil záujem a ich cena pomaličky, ako pierko v bezvetrí, klesá k zemi. V prípade Ripple bude rozhodujúci support 0.5$.

Analýza XRP/USD

XMR/USD

Aj na Monero vyšla včera večer podrobná analýza. Viac na tomto odkaze.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...

Americký Senát schválil rezoluci, která ruší kryptopravidlo SEC o bankách

Většina zákonodárců v Senátu Spojených států schválila společnou rezoluci...