30.05.2018 Technická analýza – Denný update vývoja altcoinov

Share This Post

Včera nám Bitcoin z ničoho nič podskočil o 400$ a pre altcoiny to bolo ako pokropenie živou vodou. CMC sa nám behom dvoch hodín zmenil vyfarbil krvavo červenej na krikľavo zelenú. Ožili dokonca aj altcoiny nad ktorými už visel Damoklov meč. Tak poďme sa spolu na to pozrieť.

ADA/BTC

ADABTC

Cardano sa síce prebralo z letargie, ale… Včera som písal, že by bolo fajn, ak by sa Engulfing vytvoril aj na dennom grafe. A on sa tam aj vďaka alebo hlavne vďaka Bitcoinu skutočne vytvoril. No ako vidíte na grafe trh má pred sebou hromadu prekážok. Prvá a dosť silná prekážka je Uptrend Line. Tú sa trh už dnes pokúsil prekonať, ale prišlo silné odmietnutie a to poslalo cenu Cardana opäť dole. Takže to bude prvý tvrdý oriešok na ceste UP. Následne nás ešte čakajú Downtrend Line a rezistencia 3053 Satoshi.

Analýza ADA/BTC

IOTA/BTC

IOTABTC

IOTA včera vďaka Bitcoinu vyletela tak, že cestou prelomila ako krátkodobú Downtrend Line, tak rezistenciu na psychologickej hranici 20000 Satoshi a taktiež oba kĺzavé priemery. Zastavila ju až rezistencia v okolí 22000 Satoshi. Je ťažké predpovedať čo urobí Bitcoin, ale ak by naďalej rástol, IOTA by sa určite pokúsila túto rezistenciu znova atakovať.

Analýza IOTA/BTC

LTC/USD

LTCUSD

Litecoin je ďalší z radu altcoinov, ktoré Bitcoin doslova vytiahol zo šlamastiky. Teraz to už však ostáva na samotnom Litecoine ako sa so vzniknutou situáciou popasuje a či sa dokáže udržať nad supportom 115$. Ako je vidieť na dennom grafe, príliš sa mu hore nechce. Nechajme sa prekvapiť.

Analýza LTC/USD

XLM/BTC

XLMBTC

Stellar sa odrazom od supportu 3434 Satoshi dostal až ku kĺzavému priemeru MA55, čo je pre túto chvíľu aj jeho maximum. Máme pred sebou ešte celý deň, tak uvidíme, či príde ešte jeden pokus o prerazenie. Ak by sa mu to podarilo, mohol by ďalej posilňovať až k rezistencii 4400 Satoshi.

Analýza XLM/BTC

EOS/USD

EOSUSD

EOS sa opätovne vrátil do hry. Prelomil Downtrend Line a taktiež rezistenciu 11.81$. Takže úloha na dnes pre EOS je hlavne udržať sa nad supportom. Následne nabrať trocha síl a preraziť kĺzavý priemer MA55 (~12.9$). Ak sa mu to podarí, bude to dobrým signálom k ďalšiemu rastu.

Analýza EOS/USD

TRX/BTC

TRXBTC

Rast Bitcoinu pekne zamával aj s TRONom. No nakoniec mu výraznejšie nepomohol ani neuškodil. TRON naďalej konsoliduje vo vlajke s veľkou amplitúdou. Zameral som sa preto na OPEN a CLOSE sviec. Ak sa vlajka potvrdí, TRON prepadne cez support 823 Satoshi a tým pádom bude atakovať aktuálne LOW 721 Satoshi. Ak tento token držíte, kontrolujte si pozície.

Analyza TRX/BTC

NEO/USD

NEOUSD

Bitcoin pre NEO vystrúhal iskričku nádeje. Dokáže ju tento coin zúžitkovať? Momentálne konsoliduje vo formácii vlajka a ak by šlo všetko dobre, mal by ju preraziť a ďalej rásť. Ale sme na kryptotrhu a už nie raz sme videli presný opak a zrušenie formácie. Počkajme si. Ak by prerazil Up, mohli by sme povyskociť až k 58$, kde sa nachádza rezistencia.

Analýza NEO/USD

XRP/USD

XRPUSD

Tak na Ripple sa musíme pozrieť z bližšia. Včerajšia pumpa na Bitcoine spravila presne to o čom som písal včera. Konečne impulz a útok na Downtrend Line. Následne prišiel aj retest, čo podporilo ďalší rast. Cena sa zastavila až na rezistencii 0.62$. Momentálne trh bojuje s MA200 z hodinového grafu. Ak by ju prelomil, mohli by sme sa dočkať ďalšieho ataku na rezistenciu, prípadne konsolidácie pod ňou pred očakávaným prelomením.

Analýza XRP/USD

XMR/USD

XMRUSD

Aj Monero patrí medzi tie altcoiny, ktoré vzkriesil rast Bitcoinu. Cena sa vrátila nad silnú rezistenciu a to prakticky bez objemov. Následne prišli veľké objemy, čo poslalo cenu pod hranicu 155$, no druhýkrát už trh nedovolil prepad a vrátil cenu nad túto hranicu. Predpokladám, že najbližšie hodiny sa bude cena plaziť po supporte do strany a rozhodne až priblíženie sa k Downtrend Line.

Analýza XMR/USD

ZIL/BTC

ZILBTC

Na Zilliqe je krásne vidieť to, o čom som hovoril vyššie. Aj keď sa na grafe tvorila vlajka, čo je formácia potvrdzujúca trend, cena vystrelila opačným smerom. Na tento impulz Zilliqa ožila a začala opäť posilňovať. Avšak rezistencia 1516 Satoshi je pre tento coin zatiaľ veľké sústo a potrvá nejakú dobu kým naberie dostatok síl na jej prekonanie. Do trhu by som určite nevstupoval, pokiaľ neprekonáme hranicu 1600 Satoshi.

Analýza ZIL/BTC

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Všetok obsah na tomto webe je zdarma. Ak ste spokojní s našou prácou, budeme radi, ak nám prispejete na chod.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...

Americký Senát schválil rezoluci, která ruší kryptopravidlo SEC o bankách

Většina zákonodárců v Senátu Spojených států schválila společnou rezoluci...