05.07.18 Technická analýza – Denný update vývoja altcoinov

Share This Post

Altcoiny opäť zareagovali na rast Bitcoinu. No dnes je to vskutku zaujímavé. Jeden coin sa nám blíži k supportu, kde môže dôjsť k obratu trendu, ďalší je už v raste aj s potvrdenou formáciou. Ale dosť bolo tajnostkárstva, poďme rovno na analýzy.

ADA/BTC

ADABTC

Cardano aj napriek menšej vlnke spôsobenej rastom Bitcoinu, pomaličky vyklesáva k supportu 2200 Satoshi. Možno k nemu neklesne hneď dnes, ale v priebehu dvoch, max. troch dní určite.

Analýza ADA/BTC

IOTA/BTC

IOTABTC

Včerajšia Shooting Star sa zobchodovala, ale Pin Bar na dennom grafe sa, hlavne vďaka Bitcoin pumpe, nakoniec nepotvrdil. A  tak IOTA spravila nové vyššie High. No aj tentokrát rast zahatala ďalšia obratová formácia, Engulfing. Momentálne trh láme kĺzavý priemer MA55, čo podporí ďalší prepad a to až k MA200.

Analýza IOTA/BTC

XLM/BTC

XLMBTC

Stellar na chvíľku pookrel a dokázal sa vrátiť nad Trend Line. No bohužiaľ nepodarilo sa mu dostať nad silnú rezistenciu 3227 Satoshi. Takže dnes už žiaden rast nečakám aj keď viem, že pri altcoinoch sa hlavne treba riadiť porekadlom: človek mieni, Bitcoin mení.

Analýza XLM/BTC

TRX/BTC

TRXBTC

Na grafe Tronu sa začal v supportnom pásme formovať trojuholník a zároveň sa prudko z hora na cenu rúti MA200 a strednodobá Downtrend Line. Nechcem nikoho odrádzať od tohto altcoinu, ale minimálne nad Stop-lossom by som skutočne uvažoval.

Analýza TRX/BTC

ZIL/BTC

ZILBTC

Zilliqa po inpulze od Bitcoinu opäť vystrelila a prekonala rezistenčné pásmo. Čo však neprekonala, je kĺzavý priemer MA200. Práva na ňom došlo k odrazu a obratu krátúčkeho Uptrendu. Na šesťhodinovom grafe môžete vidieť formáciu Shooting Star aj keď zatiaľ ešte nepotvrdenú. Ak závrie táto svieca ako Bearish (červená), formácia bude nadobro platná a to by znamenalo opätovný návrat pod rezistenčné pásmo.

Analýza ZIL/BTC

BNB/BTC

BNBBTC

Binance Coin sa už začína dostávať do zaujímavej oblasti. Medzi MA200 a supportom 20000 Satoshi bude zobchodovaná formácia 1-2-3 Top, ktorá je ešte stále platná. Po jej zobchodovaní môže dôjsť k otočke a opätovnému rastu tohoto čínskeho tigra. Takže oči na stopkách, otočka môže prísť kedykoľvek.

BNB/BTC

ETC/BTC

ETCBTC

Aaaaleluja! Konečne trh prekonal zakliatu rezistenciu. Ale čo ďalej? Čaká nás razistencia 2669 Satoshi, kde minule došlo k odrazu. Takže nevstupovať do trhu ak nie ste nakúpený už dlhšie. Až nad touto rezistenciou bude príležitosť k nákupom.

Analýza ETC/BTC

LTC/USD

LTCUSD

Litecoin toho včera príliš veľa nepredviedol a prakticky sa nepohol z miesta. Stále sme nad supportom 82.5$, ale ani pomoc Bitcoinu nestačila Litecoinu na to, aby sa dostal aspoň nad 90$. Takže postup do strany a vyčkávame.

Analýza LTC/USD

EOS/USD

EOSUSD

Ani EOS nejako významne nezareagoval na Bitcoin a zostal uväznený medzi dvoma pásmami. Očakávam postup do strany až kým nedôjde k dotyku s Downtrend Line.

Analýza EOS/USD

XRP/USD

XRPUSD

Shooting Stár z denného grafu sa síce nepotvrdila, ale to neznamená, že nepôjdeme dole. Trend Line je nateraz pre Ripple ešte priveľké sústo a predpokladám, že budeme pomaličky popri nej klesať až kým, nepríde k výraznejšiemu pohybu na Bitcoine.

Analýza XRP/USD

XMR/USD

XMRUSD

Dívam sa na Monero a do oka mi padla obratová formácia. Vyzerá to ako rameno-hlava-rameno s potvrdeným prierazom Neckline. Ako to, že som si ju až do dnes nevšimol? To je jedno. Podstatné je, že stále je tu priestor na významný rast, minimálne k 160$, kde príde k zobchodovaniu formácie.

Analýza XMR/USD

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...