26.06.18 Technická analýza – Denný update vývoja altcoinov

Share This Post

Kľud na trhu s altcoinami pokračuje. Som celkom zvedavý do kedy nám táto predprázdninová pohoda vydrží. Zajtra je streda a tie zvykli byť, posledné týždne, v znamení výpredajov. Uvidíme, či sa nám toto pravidlo zajtra potvrdí. No dnes je to skôr iba taká rekapitulácia včerajška, pretože sa žiadne výrazne zmeny neudiali. Veď posúďte sami.

ADA/BTC

ADABTC

Od včera sa toho veľa nezmenilo, až na ďalšiu menšiu pumpu na Bitcoine na ktorú Cardano samozrejme zareagovalo. Dokázalo však posilniť iba o slabých 100 Satoshi k rezistencii 2200 Satoshi, kde došlo k opätovnému odrazu. Myslím, že ešte nejaký ten odraz zažijeme, možno to bude práve od lokálneho Uptrendu, ktorý som zakreslil do grafu. Bohužiľ, trh teraz nemá silu ísť UP a takéto výpady sú iba výkrikom do prázdna. Na silnejší odraz si budeme musieť počkať, ale ten bude oveľa nižšie ako je aktuálna cena Cardana.

Analýza ADA/BTC

IOTA/BTC

IOTABTC

Graf  IOTA je takmer identický s grafom Cardana. Navyše som dnes prekreslil pôvodný obchodný kanál, aby reprezentoval aktuálne dianie. Aj tu máme nejaký lokálny trend (oranžová). No neverím, že IOTA nazbiera dostatok síl na narušenie Downtrnd Line (sivá) a zároveň rezistencie kanála. Ani šesťhodinový, ani denný graf nenaznačujú, že by mohla v týchto chvíľach nastať nejaké zmena.

Analýza IOTA/BTC

XLM/BTC

XLMBTC

V prípade Stellar sa nám na grafe začal tvoriť menší trojuholník. Či sú jeho hranice už pevné, zatiaľ neviem odhadnúť, uvidíme. Nech už z neho cena vypadne ktorýmkoľvek smerom, neočakávam, žiadne dramatické zmeny. Skôr sa prikláňam k ďalšiemu pokračovaniu do strany a zapĺňaniu oveľa väčšieho trojuholníka tvoreného supportom 3000 Satoshi a lokálnou Downtrend Line (biela), ktorá je značená od vrcholu posledného významného rastu a to 1. mája.

Analýza XLM/BTC

TRX/BTC

TRXBTC

Zdá sa, že TRONu nepomohol ani Deň nezávislosti, ako nazval Justin Sun (zakladateľ TRON) deň, keď sa TRON úplne oddelil od blockchainu Etherea a začal fungovať na svojom vlastnom. Nepomohlo ani spálenie tokenov za 50mil dolárov. Jeho cena pokračuje ďalej s menšími výkyvmi v poklese. Hovorím to už asi mesiac, ale dotyk s Trend Line sa zdá byť nevyhnutný a neodvratný. Čo bude potom, uvidíme. Pretože z vrchu sa pomaličky čoraz viac približuje klesajúca trendová čiara a o chvíľku sa nám rozpúta boj kupujúcich a predávajúcich, o ďalší vývoj ceny tohto altcoinu.

Analýza TRX/BTC

ZIL/BTC

Na Zilliqu nám včera večer vyšla nová podrobná analýza. Nájdete ju na tomto odkaze.

BNB/BTC

BNBBTC

V prípade Binance Coin si stále svojím za svojím tvrdením, že na šesťhodinovom grafe máme formáciu 1-2-3 Top a kým nebude zobchodovaná, na rast môžme zabudnúť. Nehovorím, že pôjdeme dole okamžite. Menší Pullback je po prelomení Neckline väčšinou prirodzený. Možno sa bude cena okolo Neckline plácať niekoľko dní, no mali by sme ísť časom dole. Rast by bol pre mňa v tomto prípade obrovským prekvapením, pretože by to išlo proti platnej obratovej formácii.

Analýza BNB/BTC

LTC/USD

LTCUSD

Na dennom grafe Litecoinu máme platnú formáciu Hammer. Nie, neide o otočenie trendu, no chvíľková konsolidácia je na mieste. Vidíte, že aj indikátor RSI sa už niekoľko dní pohybuje v silno prepredanej oblasti a trh je napnutý ako pružina. Takže kľudne môžme očakávať menší rast, niekde k 90$. To by umožnilo upokojiť rôzne indikátory a zároveň zobchodovať platnú formáciu.

Analýza LTC/USD

NEO/USD

NEOUSD

NEO je bez zmeny a nuda tak pokračuje. Platí to čo som písal včera, čiže pohyb do strany v rámci supportneho pásma.

Analýza NEO/USD

EOS/USD

EOSUSD

Na EOS máme na dennom grafe taktiež platnú formáciu Hammer. Ale či bude aj zobchodovaná je v týchto chvíľach nanajvýš otázne. Do hry vstupujú silné fundamenty, ktoré tejto kryptomene nijako nepomáhajú. Trošku nerozumiem konaniu vývojárov EOS, ktorí iba pár dní po spustení a prechode na vlastný blockchain začali so zmrazovaním niektorých blokov s odôvodnením, že sa na nich nachádzajú prostriedky z trestnej činnosti. Čo???? Čo je ich do toho? Je to decentralizovaná sieť a takéto zásahy môžu robiť iba na základe súdneho rozhodnutia. Takýmito krokmi zasahujú vývojári do základnej myšlienky decentralizácie a manipulujú s blokmi, čo im na dôveryhodnosti absolútne nepridáva. Nie som si istý, či sú si vývojári vedomí toho, aké dopady môže takéto konanie na EOS vyvolať. Čína a myšlienka decentralizácie akosi k sebe prirodzene nepasujú. To čo je pre nás nepredstaviteľné, môže byť pre Číňanov úplne prirodzené a to by sedelo aj na aktuálne zásahy do siete. Bojím sa, že skončia ako NEO, ktoré taktiež zažiarilo a následne zhaslo ako umierajúca hviezda.

Analýza EOS/USD

XRP/USD

XRPUSD

Ripple doslova kopíruje graf ostatných veľkých kryptomien ako sú Bitcoin, Ethereum, či Litecoin. Avšak nachádzame sa stále pod silnou rezistencoiu 0.5$ a táto konsolidácia je viac menej iba príprava na ďalší pokles.

Analýza XRP/USD

XMR/USD

Na Monero nám vyšla nová podrobná analýza. Nájdete ju na tomto odkaze.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...